Náš Příběh

Jmenuji se ONDŘEJ BEK a rád bych se s Vámi podělil o svůj příběh.

ROK 2014

Nápad na výrobu brýlí se zrodil ve chvíli, kdy jsem si zakoupil své první dřevěné brýle čínské výroby, které byly vyrobeny z masivního bambusu. Po velmi krátké době nošení se mi ulomila stranice brýlí a já se rozhodl brýle opravit a pomocí ručních brusek produkt vylepšit. Tím se odstartoval nápad designovat a vyrábět vlastní kvalitní dřevěné brýle v České republice.

S nadšením a elánem jsem se pustil do hledání prostoru pro vybudování řemeslné dílny. Hned první myšlenka byla vybudovat dílnu ve známé lokalitě uprostřed města Plzně, která sdružuje kreativní a kulturně založenou komunitu lidí. Lepší prostor jsem si snad nemohl více přát… vítejte v plzeňské Papírně.

Nákupem základního vybavení a komponentů pro výrobu samotnou jsem tak zahájil proces, který trval od prvních kroků více než 2 roky.  V první řadě bylo navrhnout a postavit funkční dílnu tak, aby se i v menších místnostech mohlo efektivně vyrábět. Celý proces výroby má více jak 70 různých postupů. Nejvíce času zabralo navrhnout speciální lis, formy a vybrat vhodné dřeviny pro kvalitní výrobek. Inspiraci jsem čerpal z internetu, Youtube nebo v knihách. Vyrobit první prototyp brýlí trvalo více než 20 hodin práce. Následovaly další desítky prototypů, které ovšem ještě nenaplňovaly má očekávání kvalitního produktu. Nejvíce problémů se postupně objevilo při vybírání vhodných dodavatelů dřevin, kvalitní optiky nebo nástrojů „na míru“, které jsem potřeboval vyrobit dle svých návrhů.

Stara dilna vyrobi bryly
V showroomu Bekwood si můžete vyzkoušet všechny designy dioptrických i slunečních brýlí. Zaměřujeme se také na zakázkovou výrobu nebo unikátní brýle, které vyrábíme podle přání zákazníka na míru.
Bekwood eyewear sklízí další ovoce. 17. dubna 2018 vyhrávám v soutěži T-Mobile Rozjezdy první místo v regionálním kole začínajících podnikatelů.
Následuje série designových přehlídek. Na Prague Design Weeku získávám 2. místo v kategorii nejlepší expozice a nominaci na nejlepší produkt. Výběrové akce se zúčastnilo 70 designerů z České i Slovenské republiky.
Na veletrhu ForOptik vyhrávám prestižní cenu GRAND PRIX za design / technické parametry / funkčnost brýlí udílenou Živnostenskou komorou českých očních optiků.
V únoru 2019 jsme se zúčastnili největšího světového designového veletrhu Ambiente ve Frankfurtu. Bekwood byl zařazen do sekce Ambiente TALENTS, kam postoupilo pouze 36 designérů z 2000 uchazečů z celého světa.
Veletrh Opta je tradiční český veletrh pořádaný v Brně a letošní ročník nesl hlavní téma „Design v oční optice“. I zde jsme uspěli v soutěži TOP OPTA, kde jsme získali první cenu v kategorii DESIGN.
Bekwood se stává stále více populárním. Začaly o nás psát přední časopisy o módě nebo designu a příběh s oblibou sdílejí i tištěné deníky nebo internetové portály.

Vize a plány do budoucna

Úsilí, odhodlání a nové vize je to, co pohání značku Bekwood stále dopředu. Laborování s přírodními materiály nás vždy přenese o krok dál, proto s námi můžete žít nekonečný příběh plný vývoje a budování značky od prvních kroků až po vysněné cíle.