Materiály

Květy rostlin

Ručně sbírané květy chrpy, růží nebo sena. Okvětní lístky jsou speciálním technologickým procesem aplikovány na tenké látkové nosiče a následně prolisovány s dřevěnými dýhami. Vzniká tak nádherný a vždy originální dekor s nádechem přírody.

M-49 Bio Acetát

Firma Mazzucchelli 1849 vyvinula vzorec, který kombinuje fyzikálně mechanické vlastnosti klasického složení acetátu s charakteristikou silné ekologické udržitelnosti. Tradiční plastifikátor byl nahrazen plastifikačním roztokem rostlinného původu, čímž se M-49 stal bioplastem s pozoruhodným obsahem na biologické bázi. Materiál vyniká svoji pružností a pevností v ohybu a dá se tepelně tvarovat.

Dřevo

Znalost dřeva je naše know-how, které se snažíme poznat co možná nejlépe a neustále inovujeme výrobní postupy. Je to náš srdcový materiál, který používáme v každé kolekci dioptrických nebo slunečních brýlí. Dřevěné dýhy jsou lisovány ve speciálním lisu pro výslednou pružnost i pevnost. Pro ochranu dřeva vůči potu, vodě nebo nečistotám je finální úpravou aplikovaný speciální matný lak, který je zároveň vyráběný při nejvyšších standardech vůči životnímu prostředí.